Telefon:0216 675 07 73 Gsm:0532 171 34 51

TEOG Hazırlık ve Öğrenci Koçluğu

TEOG Hazırlık ve Öğrenci Koçluğu

Gürhan Hoca ile tanışmamız, bir anne olarak konuları çok iyi bildiğim halde oğluma yardımcı olamayıp onunla ilişkimizin sarsıldığı zamana rastlar. 2-3 aylık süre zarfında oğlumu olumlu yönde değiştiğini görmek, derslere isteksiz gitmemesi ve akademik olarak da geliştiğini görmek, ara ara da Gürhan Hoca’dan tavsiyeler almak bize iyi geldi.

Remziye Kozacıoğlu (Aydın Kozacıoğlu Velisi, İstek Semiha Şakir Okulları)
Yeditepe Üniversitesi
Rehberlik ve Danışma Merkezi
 
 

TEOG Hazırlık ve ÖĞRENCİ KOÇLUĞU Programımız

TEOG 8. Sınıf Yasemin Sarpkaya Kadıköy Anadolu Lisesi
TEOG ve Öğrenci Koçluğu 8. Sınıf Yasemin Sarpkaya Kadıköy Anadolu Lisesi

Değerli  Velim,

Lise, öğrenimimiz boyunca zihinsel ve fiziksel gelişimimiz için üniversiteden bile önemli bir dönemdir.

Liselerin mezunlar derneği, dayanışma dernekleri, kariyer bölümleri, sosyal kulüpleri bugün kişide aidiyet duygusunu arttırır, geleceği için sosyal çevresini geliştirir.

Bu sebeple liseye hazırlanırken bu durum göz önüne alınmalı ve elimizden ne geliyorsa öğrencimiz için yapmalıyız.

Eğer bir öğrenci 6 ve 7.sınıflarda ders çalışmış, notlarını yüksek getirmiş ise 8.sınıfta yapması gereken en temel hareket hedefini belirlemek, bunun için gerekli programı yapmak ve uygulamaktır. TEOG Hazırlık ve Öğrenci Koçluğu

Severek öğrenme + Farkındalık + Ders çalışma sorumluluğu + Görev ve sorumluluk bilinci + Programlı çalışma + Kitap okuma alışkanlığı =İlköğretimde Başarı

I Captain Academy’de amaç sadece ders anlatmak değildir. En önemli amacımız öğrencinin farkındalığını arttırarak ders çalışmanın tadını çıkarmasını, severek öğrenmesini, öğrenirken zevk almasını sağlamaktır. Bu düşüncelerin olmadığı programlarda, öğretmene bağlılık gerçekleşir, ders yıllarca devam eder, başarı öğretmene bağımlı olur.

 

İlköğretim eğitimi,

 

okul, arkadaş, öğretmen gibi kavramların öğrenilmeye başlandığı, ödev ve sorumluluğun öğrenildiği, hayatımızdaki pek çok özelliğimizin temelinin atıldığı dönemdir.

İlköğretim çağı, boyumuzdan büyük, neredeyse kilomuzdan ağır çantaları sürüklemekle fakat müthiş bir motivasyonla başlar. Öyle ki ödev yapmak ve okula zamanında gitmek dünyanın en önemli olayıdır.

Fakat zamanla bu heyecan söner, okul öğrenci için artık eğlenceli bir yer olmaktan çıkar. Ödev yapmamak için bahaneler uydurulur, sınavlara çalışılmaz. Evde ödev savaşları başlar… Ödül de işe yaramaz, ceza da…Ebeveynlerin “Ödev zaten onun görevi! Görevini yapması için niye ödül vermeliyim ki?” sorularıyla devam eder.Vahamet ise bu durumun uzun bir zaman devam edeceğidir.

Halbuki yapılacak çok küçük davranış değişiklikleriyle artık çocuğunuza “ödev yap” demek zorunda kalmayabilirsiniz… Ödev Koçluğu

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

LinkedId

Instagram

Follow Me on Instagram
 • "Bu Sene TEOG Daha Zor Olabilir." http://www.icaptainacademy.com/2015-2016-teog-sinavi/

  icaptainacademy: ""Bu Sene TEOG Daha Zor Olabilir." http://www.icaptainacademy.com/2015-2016-teog-sinavi/"
  17
  1

 • instagram by icaptainacademy
  2
  0

 • instagram by icaptainacademy
  4
  0

 • instagram by icaptainacademy
  2
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  0
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0