Telefon:0216 675 07 73 Gsm:0532 171 34 51

TEOG 8. Sınıf Hazırlık

“SBS’ye Hazırlanırken, Akademik Katkının Yanında, Motivasyon ve Hayata Yön Verme.”

Sevgili Gürhan Bey ve Ceyda Hanım, Oğlumun bu zor senesinde hem SBS’ye akademik anlamda katkınızdan aynı zamanda motivasyon ve hayatına yön verme anlamında tavsiyelerinizden dolayı çok teşekkür ederim.

TEOG 8. Sınıf Hazırlık

Sizinle çalışmaya başladıktan sonra hem akademik anlamda ciddi bir yükseliş grafiği yakadık, hem de kendine güveni olan ne istediğini bilen bir bireye doğru yol alırken çok ciddi katkılarınız olduğunu düşünüyorum.Oğlumun ifadesiyle ona bir abi oldunuz,SBS bitse bile bu değişmedi. İşinizi çok sevdiğiniz ve kendinizi adadığınız çok açık.Karşımıza sizin gibi eğitimciler çıktığı için çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum.

Başka bir şehre taşınmama rağmen diyaloğumuzun devam edeceğini, yolumuzun bir yerlerde yine kesişeceğini umuyorum,

Sevgiler…

Canan KILINÇ

 

TEOG 8. Sınıf Hazırlık

 

TEOG 8. Sınıf Hazırlık  Programı – Rehberlik

TEOG
TEOG

TEOG Tercihlerinizde Bu Noktalara Dikkat Edin

http://www.icaptainacademy.com/teog-tercihleri/

Detaylar için yukarıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Bu Yazımızın İçeriğindeki Başlıklar:

Taban Puanları Karşılaştırmayın!

Başarı Sırası ve Yüzdelik Dilimler Önemli

Kontenjanları Kontrol Edin

Özel Okul Kayıtları

Tercih Sıralamanızı Nasıl Yapmalısınız?

Yanlış Tercihle İstemediğiniz Bir Okula Yerleşmeyin!

 

2015 – 2016 TEOG Sınavı2015 - 2016 TEOG

2013-2014 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerimiz ilk defa TEOG Sınavıyla karşı karşıya kaldılar. İlk defa yapılan bu sınavda öğrenciler sene sonunda tek bir sınava girmek yerine Kasım ve Nisan aylarında 6 temel dersten toplam 12 adet sınava girdiler.

20 sorudan oluşan her bir temel dersin sorularını çözmek için 40’ar dakikaları vardı. Tek sınav yerine iki aşamalı olan bu sınavın zaman ve stres yönetimi açısından olumlu yönleri olduğu gibi bazı olumsuz yanları da ne yazık ki söz konusuydu.  Öğrencilerin her ne kadar sınav başarısı önemli olsa da 6, 7 ve 8.sınıf sene sonu başarı puanları da lise yerleştirme puanlarında oldukça  önem arz ediyordu.

2013-2014 Eğitim Öğretim yılında ilk kez sınava giren öğrenciler için geriye dönük yılların ortalamalarını yükseltmek mümkün olamayacağından bu dezavantajı bertaraf etmek için sorular oldukça kolay soruldu.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılında 2. kez yapılan TEOG sınavına girecek öğrenciler için de aynı dezavantaj devam etti. 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında yapılan ilk sınavda 7.sınıfta olan öğrenciler ancak 7. ve 8.sınıfın ortalamalarını yükseltebildiler. Dolayısıyla 6. Sınıf ortalamaları için yine yapılacak bir şey kalmamıştı. 2. TEOG sınavımızda da bu dezavantajı azaltabilmek adına sorular yine kolay soruldu.

2015 – 2016 TEOG’a Girecek Öğrenciler, TEOG İlk Açıklandığında 5.Sınıftaydı.

2015-2016 Eğitim Öğretim yılında 3. kez yapılacak TEOG sınavında ise artık bu dezavantaj artık ortadan  kalkmış gözüküyor. Bu sene ilk TEOG sınavı yapıldığı sırada 6.sınıfta okuyan öğrencilerimiz sınava giriyor olacak. Kısacası 6, 7 ve 8. Sınıf ortalamalarına bilinçli olarak özen göstermiş olan öğrenciler için ortalama problemi ortadan kalkmış olacak.

Müfredata gelecek olursak Matematik, Türkçe, İnkılap ve Din grupları için TEOG 1 konularının bir kısmı TEOG 2’ye kaymış durumda.  Daha az konudan sınava girecek öğrenciler her ne kadar bu olaya sevinse de, hala 20 sorudan sınava gireceklerini unutmamaları lazım. Soru sayısı değişmediğine ve konu sayısı azaldığına göre sorular bu sene bu dersler için daha detaylı olarak gelecektir.

2015 – 2016 TEOG’a Daha İyi Çalışılmalı.

Kısacası ortalama problemi ortadan kalktığına ve konu sayısı azaldığına göre bu sene sınavı geçen sene yapılan TEOG sınavlarına göre daha zor olacağını tahmin etmek hiç de zor olmayacaktır.

Dr. Ceyda Süer

TEOG 8. Sınıf Yasemin Sarpkaya Kadıköy Anadolu Lisesi
TEOG 8. Sınıf Yasemin Sarpkaya Kadıköy Anadolu Lisesi

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

LinkedId

Instagram

Follow Me on Instagram
 • "Bu Sene TEOG Daha Zor Olabilir." http://www.icaptainacademy.com/2015-2016-teog-sinavi/

  icaptainacademy: ""Bu Sene TEOG Daha Zor Olabilir." http://www.icaptainacademy.com/2015-2016-teog-sinavi/"
  17
  1

 • instagram by icaptainacademy
  2
  0

 • instagram by icaptainacademy
  4
  0

 • instagram by icaptainacademy
  2
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  0
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0