Telefon:0216 675 07 73 Gsm:0532 171 34 51

Öğrenci Koçluğu TEOG

“Derslerimde Sizin Sayenizde Başarı Yakaladım, Sizin Sayenizde Dersleri Sevdim.”

Öğrenci Koçluğu TEOG

Ceyda Hocam benim bi tanecik hocam sadece hocalıkla kalmaz hem sırdaş hem dert ortagı hem iyilik meleğidir mutluluğunu bizimle paylaşır  üzgünsen hemen ceyda hocanın enerjisiyle mutlu olur insan  ceyda hoca sayesinde Türkçe derslerini anladım sınavda yardımcı oldu bana yerleştirmede hep anlatırım ona dertlerimi dertlerime ortak olur çözüm uretir benle  kısa ve öz iyilik meleğinin  canlı gözle görülür halı iyilik meleğinden bile iyi hatta  bence dünyada ceyda hoca bi tane başka yok  Ceyda hoca ❤❤❤❤❤❤ sizi çokk seviyorum derslerimde sizin sayenizde basarı yakaladım sizin sayenizde dersleri sevdim çok teşekkür ederim her şey için

 

2015 – 2016 TEOG Sınavı2015 - 2016 TEOG

2013-2014 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerimiz ilk defa TEOG Sınavıyla karşı karşıya kaldılar. İlk defa yapılan bu sınavda öğrenciler sene sonunda tek bir sınava girmek yerine Kasım ve Nisan aylarında 6 temel dersten toplam 12 adet sınava girdiler.

20 sorudan oluşan her bir temel dersin sorularını çözmek için 40’ar dakikaları vardı. Tek sınav yerine iki aşamalı olan bu sınavın zaman ve stres yönetimi açısından olumlu yönleri olduğu gibi bazı olumsuz yanları da ne yazık ki söz konusuydu.  Öğrencilerin her ne kadar sınav başarısı önemli olsa da 6, 7 ve 8.sınıf sene sonu başarı puanları da lise yerleştirme puanlarında oldukça  önem arz ediyordu.

2013-2014 Eğitim Öğretim yılında ilk kez sınava giren öğrenciler için geriye dönük yılların ortalamalarını yükseltmek mümkün olamayacağından bu dezavantajı bertaraf etmek için sorular oldukça kolay soruldu.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılında 2. kez yapılan TEOG sınavına girecek öğrenciler için de aynı dezavantaj devam etti. 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında yapılan ilk sınavda 7.sınıfta olan öğrenciler ancak 7. ve 8.sınıfın ortalamalarını yükseltebildiler. Dolayısıyla 6. Sınıf ortalamaları için yine yapılacak bir şey kalmamıştı. 2. TEOG sınavımızda da bu dezavantajı azaltabilmek adına sorular yine kolay soruldu.

2015 – 2016 TEOG’a Girecek Öğrenciler, TEOG İlk Açıklandığında 5.Sınıftaydı.

2015-2016 Eğitim Öğretim yılında 3. kez yapılacak TEOG sınavında ise artık bu dezavantaj artık ortadan  kalkmış gözüküyor. Bu sene ilk TEOG sınavı yapıldığı sırada 6.sınıfta okuyan öğrencilerimiz sınava giriyor olacak. Kısacası 6, 7 ve 8. Sınıf ortalamalarına bilinçli olarak özen göstermiş olan öğrenciler için ortalama problemi ortadan kalkmış olacak.

Müfredata gelecek olursak Matematik, Türkçe, İnkılap ve Din grupları için TEOG 1 konularının bir kısmı TEOG 2’ye kaymış durumda.  Daha az konudan sınava girecek öğrenciler her ne kadar bu olaya sevinse de, hala 20 sorudan sınava gireceklerini unutmamaları lazım. Soru sayısı değişmediğine ve konu sayısı azaldığına göre sorular bu sene bu dersler için daha detaylı olarak gelecektir.

Kısacası ortalama problemi ortadan kalktığına ve konu sayısı azaldığına göre bu sene sınavı geçen sene yapılan TEOG sınavlarına göre daha zor olacağını tahmin etmek hiç de zor olmayacaktır.

Dr. Ceyda Süer

TEOG 8. Sınıf Yasemin Sarpkaya Kadıköy Anadolu Lisesi
TEOG 8. Sınıf Yasemin Sarpkaya Kadıköy Anadolu Lisesi

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

LinkedId

Instagram

Follow Me on Instagram
 • "Bu Sene TEOG Daha Zor Olabilir." http://www.icaptainacademy.com/2015-2016-teog-sinavi/

  icaptainacademy: ""Bu Sene TEOG Daha Zor Olabilir." http://www.icaptainacademy.com/2015-2016-teog-sinavi/"
  17
  1

 • instagram by icaptainacademy
  2
  0

 • instagram by icaptainacademy
  4
  0

 • instagram by icaptainacademy
  2
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  0
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0