Telefon:0216 675 07 73 Gsm:0532 171 34 51

Lise Öğrenci Koçluğu

“Hocamız Kızımın Kendine Güvenini Kazanmasını Sağladı. Bu Sayede Çocuğum Sınıf Birincisi Oldu.”

 Lise Öğrenci Koçluğu

Kızım İrem Abay 10. Sınıf öğrencisiyken, 2.dönem Gürhan Hoca`dan lise öğrenci koçluğu ve ders almaya başladı.İrem`e daha öncede özel ders aldırmıştım. Özellikle Gürhan Hocanın ders anlatımı İrem açısından iyi oldu. İrem, hocasının ders anlatırken, dersin mantığını iyi anlattığını ve kendisinin de iyi anladığını söyledi. Gürhan hocayla çalıştıktan sonra, İrem sınıfında matematik dersinde birinci oldu. Kimya, geometri, fizik dersinde de başarı gösterdi. Gürhan hocayla çalışmadan önce fizik dersine karşı ilgisi zayıfken, sonrasında ilgisi arttı.

Ayrıca İrem sayısal derslerde bir problemi çözemediği zaman, hemen motivasyonu düşen bir çocuktu. Gürhan hoca bu konuda da İrem`in kendine güvenini kazanmasını sağladı.

irem-mektup

 

Gürhan hocayla derslerimize ve lise öğrenci koçluğuna önümüzde ki senede devam edeceğiz.

 

Öğrenci Koçluğu (Akademik koçluk) öğrencinin “öğrenme süreci” ile ilgili çalışır. Profesyonel koç ile çalışan öğrenci kendi öğrenme stili, çalışma alışkanlıkları ve başarısının önünde duran bariyerleri tanıma fırsatı bulur. Birlikte çalışmaya başladıkları anda var olan stratejilerinin yerini yeni ve daha etkili stratejiler alır. Amaç akademik başarıyı elde etmek için gerekli olan farkındalığı sağlamaktır.

Akademik koçlukta öğrenci zamanını kullanmayı ve organize olmayı anlar. Öğrenci kendi stratejik düşünme, problem çözme ve başkalarıyla daha etkili çalışabilme tekniklerini kavrar.

Öğrenci koçu asla çocuğun olumsuz yanlarıyla ilgilenmez onun için önemli olan öğrencinin güçlü ve olumlu yanlarını ortaya çıkarıp istediği ve arzu ettiği amacı için ona gerekli olan güdümü sağlayabilmektir.

Sanılanın aksine öğrenci yerine karar almaz, öğrencinin karar almasını ve uygulamasını sağlar, ödevlerini yapmaz ve kontrol etmez, öğrenciyi dinler ve hedeflediği yolda ona bir yol arkadaşı olur. Tökezlediği yerde yerden kaldırmak yerine, öğrencinin yerden nasıl daha az hasarla kalkacağını keşfetmesine yardım eder. Koç, öğrencinin ne yapması gerektiğinden ziyade kendisinin bir işi nasıl yapabileceğini kendisinin görmesini sağlar. Öğrenci koçu ne bir psikolog nede bir rehber öğretmendir.

I Captain Academy’den asla; ders çalış, ödev yap, bilgisayara daha az zaman ayır, telefonu elinden bırak, asitli içecek içme, fast food tüketme sözleri duymayacaksınız. Sorun kabul ettiği şey her ne ise bilinmelidir ki sorunun çözümü ve cevabı ailede, öğretmende değil kişinin kendi içerisindedir. Önemli olan kişinin kendi içerisinde sakladığı ve farkına varmadığı cevabı ve çözümü kendisinin keşfetmesini sağlamak.

Amacımız öğrencinin kendisini keşfetmesini sağlayarak, özgüven ve özdisiplinini artırıyor olmaktır.