Telefon:0216 675 07 73 Gsm:0532 171 34 51

İlköğretim Öğrenci Koçluğu

“Aldığımız Öğrenci Koçluğu ile Oğlumun Özgüveni Arttı, Notları Yükseldi.”

İlköğretim Öğrenci Koçluğu

Okullar, çocuklarımızın en çok zaman geçirdiği, konularla ilgili temel bilgileri ve temel eğitimleri aldığı, her bireyin hayatında çok önemli yeri olan kurumlardır. Ancak ,ne kadar eğitimi ve öğretimi iyi olursa olsun mutlaka o bilgilerin tekrarı verilen ödevlerin zamanında yapılması ,sınavlar için sürekli bir çalışma ve konu tekrarının olması öğrenciyi gerçek başarıya götürür. Ne mutlu ki; Narcity de hem bu hizmeti gerçekleştirirken ,hem de eğitim koçluğu yapan çok sevgili Gürhan ve Ceyda Süer hocalarımız var. Onlardan eğitim danışmanlığı ve koçluğu alan oğlum Mert ‘in kendine güveni arttı ,çalışmanın önemini kavradı ve bu da hem sınavlarına , hem de notlarına yansıdı .Geçen yıl ile bu sene arasında sınavlara hazırlanma ve ödev yapma sorumluluğu üzerine ortaya çıkan bariz gelişme ,karnesinde de kendini gösterdi. Tüm dersleri en yüksek notlara ulaştı. Kendini vasat bir öğrenci olarak görürken, şimdi ‘’ben bu dersi ne kadar zor olursa olsun yaparım, sorun değil’’ diyen ,özgüveni gelişkin bir öğrenci haline geldi. Sene ortasındaki okul değişikliğini bile son derece uyumlu bir şekilde kaldırabildi, hatta notları yeni okulu biraz daha zor olmasına rağmen ikinci dönem çok daha yüksekti. Değerli eğitim koçlarımız ailemizin de bir parçası, kimi zaman da çocuğumuzla ilgili psikolojik danışmanımız, psikoloğumuz oldu. Değerli hocalarımız ;çocuğumuz Mert ‘in o kadar sevgisini kazanıyorsunuz ki; okula gitmediği yaz tatilinde bile ,sizlere ne zaman gideceğini soruyor ve ‘’hadi bugün etüt var’ dediğimde de en çok sevdiği bilgisayar oyunlarının başından kalkıp sizlere koşarak gidiyor. İşte bunu da sizler sağladınız. Oğlumuz ve biz , sizinle bir aile olmaktan gerçekten mutluyuz. İyi ki varsınız ve iyi ki sitemizde böyle bir hizmeti veriyorsunuz ,ne mutlu bizlere ! Çocuğumuza kendi çocuğu gibi değer veren siz genç eğitimcilerimize emeklerinizden ötürü gönülden teşekkür ediyoruz, başarılarınızın, dolayısıyla da başarılarımızın devamını diliyoruz.

Ecz. Müge Yeşildağ ve eşi;
Prof.Dr. Osman Yeşildağ
 

Öğrenci Koçluğu (Akademik koçluk) öğrencinin “öğrenme süreci” ile ilgili çalışır. Profesyonel koç ile çalışan öğrenci kendi öğrenme stili, çalışma alışkanlıkları ve başarısının önünde duran bariyerleri tanıma fırsatı bulur. Birlikte çalışmaya başladıkları anda var olan stratejilerinin yerini yeni ve daha etkili stratejiler alır. Amaç akademik başarıyı elde etmek için gerekli olan farkındalığı sağlamaktır.

Akademik koçlukta öğrenci zamanını kullanmayı ve organize olmayı anlar. Öğrenci kendi stratejik düşünme, problem çözme ve başkalarıyla daha etkili çalışabilme tekniklerini kavrar.

Öğrenci koçu asla çocuğun olumsuz yanlarıyla ilgilenmez onun için önemli olan öğrencinin güçlü ve olumlu yanlarını ortaya çıkarıp istediği ve arzu ettiği amacı için ona gerekli olan güdümü sağlayabilmektir.

Sanılanın aksine öğrenci yerine karar almaz, öğrencinin karar almasını ve uygulamasını sağlar, ödevlerini yapmaz ve kontrol etmez, öğrenciyi dinler ve hedeflediği yolda ona bir yol arkadaşı olur. Tökezlediği yerde yerden kaldırmak yerine, öğrencinin yerden nasıl daha az hasarla kalkacağını keşfetmesine yardım eder. Koç, öğrencinin ne yapması gerektiğinden ziyade kendisinin bir işi nasıl yapabileceğini kendisinin görmesini sağlar. Öğrenci koçu ne bir psikolog nede bir rehber öğretmendir. İlköğretim Öğrenci Koçluğu

I Captain Academy’den asla; ders çalış, ödev yap, bilgisayara daha az zaman ayır, telefonu elinden bırak, asitli içecek içme, fast food tüketme sözleri duymayacaksınız. Sorun kabul ettiği şey her ne ise bilinmelidir ki sorunun çözümü ve cevabı ailede, öğretmende değil kişinin kendi içerisindedir. Önemli olan kişinin kendi içerisinde sakladığı ve farkına varmadığı cevabı ve çözümü kendisinin keşfetmesini sağlamak.

Amacımız öğrencinin kendisini keşfetmesini sağlayarak, özgüven ve özdisiplinini artırıyor olmaktır.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

LinkedId

Instagram

Follow Me on Instagram
 • "Bu Sene TEOG Daha Zor Olabilir." http://www.icaptainacademy.com/2015-2016-teog-sinavi/

  icaptainacademy: ""Bu Sene TEOG Daha Zor Olabilir." http://www.icaptainacademy.com/2015-2016-teog-sinavi/"
  17
  1

 • instagram by icaptainacademy
  2
  0

 • instagram by icaptainacademy
  4
  0

 • instagram by icaptainacademy
  2
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  0
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0