Telefon:0216 675 07 73 Gsm:0532 171 34 51

Dr. Ceyda SÜER (Kaptan)

Ceyda SÜER

Dr. Ceyda SÜER

Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme eğitimini tamamladıktan sonra, yine Yeditepe Üniversitesi  Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme yüksek lisansını tamamlayarak akademik hayatına mezunu olduğu Yeditepe Üniversitesinde başlamıştır. 2015 yılında, Marmara Üniversitesi Davranış Bilimleri; Örgütsel Davranış Doktora programında tezini tamamlayarak “Dr.” ünvanını almıştır.

Dr. Ceyda Süer, uzun yıllar Yeditepe Üniversitesinde Tercih Danışmanlığı yaparak birçok gencimizin uygun üniversitelerde uygun bölümlere girmelerinde yardımcı olmuştur. Ayrıca Kariyer Destek Bölümünün kurulmasında öncülük yapmıştır. Yine aynı üniversitede Tanıtım Uzmanlığı görevinde bulunmuş Türkiye’nin birçok köşesini gezerek, öğrencilere danışmanlık yapmıştır.  İster üniversite, ister lise, ister ilköğretim olsun ders verdiği tüm öğrencilerin koçluk hizmetine olan ihtiyacını görerek sertifikalı koç olmaya karar vermiştir.

Sürdürmekte olduğu akademisyenlik ve danışmanlık hayatına ICF (International Coaching Federation – Uluslarası Koçluk Federasyonu),  IAC (International Association of Coaching) ve  AC (Association for Coaching) onaylı Sola Unitas Academy’den  aldığı Temel Koçluk Becerileri (Foundations of Coaching), Koçun Varlığı ( Coaching Presence), Olasılıklar Dünyası (World of Possibilities) , Birlikte Oluşturma ( Co-creation of Coaching), Yönetici Koçluğu (The Right Step for Executive and Team Coaching), Takım Koçluğu, Öğrenci Koçluğu (Coaching Teens and Students into a Thriving Present and Future) ve İlişki Koçluğu (Leveraging Couples into Sustainable Relations through Relationship Coaching) eğitimlerini tamamlayıp çok sevdiği koçluk hayatına başlamıştır.

Hayranı olduğu “Lie to Me” dizisinin yaratıcısı olan ve 20. yüzyılda En Fazla İz Bırakan 100 Kişi” listesinde yer alan ünlü psikolog Prof. Dr. Paul Ekman’ın Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies-ESaC) ve Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek (Evaluating Truthfulness and Credibility-ETaC) eğitimlerini almıştır. Kendisine yalan uzmanı deme haddini kendinde henüz bulamasada yalan yakalama ve duygu okuma konusunda fena sayılmaz. Eğitim ve öğrenme aşığı olduğundan bu satırları yazarken bile sertifikalarına yenilerini eklemeye devam etmektedir.

Bilimsel dergilerde yayımlanmış pek çok ulusal ve uluslararası makalesi bulunmaktadır. İlk ve orta öğretim dışında halen eğitim danışmanlık firmalarında üst düzey yöneticilere insan kaynakları ve davranış yönetimi, toplam kalite ve süreç yönetimi eğitimi vermektedir.

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

LinkedId

Instagram

Follow Me on Instagram
 • "Bu Sene TEOG Daha Zor Olabilir." http://www.icaptainacademy.com/2015-2016-teog-sinavi/

  icaptainacademy: ""Bu Sene TEOG Daha Zor Olabilir." http://www.icaptainacademy.com/2015-2016-teog-sinavi/"
  17
  1

 • instagram by icaptainacademy
  2
  0

 • instagram by icaptainacademy
  4
  0

 • instagram by icaptainacademy
  2
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0

 • instagram by icaptainacademy
  0
  0

 • instagram by icaptainacademy
  1
  0